Background
Nieuws

Keuzestress Monitor: woning beschermen tegen extreem weer heeft geen prioriteit

Keuzestress Monitor: woning beschermen tegen extreem weer heeft geen prioriteit

Nieuws
01-05-2024
MSI Consultants
Nederlanders zijn zich wel bewust van mogelijke schade aan hun huis door extreem weer, maar investeren in (voorzorgs)maatregelen en extra zekerheid heeft geen prioriteit. Sterker: Bijna vier op de tien huizenbezitters gaat liever op vakantie dan dat het betaalt voor een extra verzekering.

Nederlanders zijn zich wel bewust van mogelijke schade aan hun huis door extreem weer, maar investeren in (voorzorgs)maatregelen en extra zekerheid heeft geen prioriteit. Sterker: bijna de helft laat eerder zijn of haar woning isoleren. En bijna vier op de tien huizenbezitters gaat liever op vakantie dan dat het betaalt voor een extra verzekering. Dat blijkt uit de nieuwste Nationale Keuzestress Monitor* van marktonderzoeksbureau MSI Consultants.

De ruim 1000 ondervraagde woningbezitters en huurders van 18 jaar en ouder maken zich vaker niet dan wel zorgen om schade door storm, aardbevingen, overstromingen en droogte. Ondanks legio recente voorbeelden van weerschade (watersnood door overstroomde rivieren en windhozen) denkt liefst 43% de komende vijf jaar geen risico te lopen op natuurschade door extreme weersomstandigheden.

Angst voor storm

Daarbij maakt het wel verschil in welke provincie je dat vraagt. In Limburg, waar in 2021 een watersnood 1,8 miljard schade aanrichtte en inwoners eind 2023 werden geteisterd door hoogwater, wijkt het sentiment af van het landelijke beeld. Onder Limburgers denkt namelijk ‘slechts’ 35% de komende vijf jaar geen natuurschade te riskeren.Van alle weersextremen zijn Nederlanders het meest bang voor schade door storm; met 51% scoort deze ‘soort’ veel hoger dan waterschade. Daar is niet meer dan 27% van de Nederlanders het meest bang voor. Zuid-Holland laat een afwijkend beeld zien. Hoewel er veelvuldig stormen woeden, is de angst voor stormschade er met 45% een stuk lager. En de vrees voor waterschade met 36 procent juist fors hoger.

Lees meer >>


Gerelateerde vacatures

Geïnteresseerd in een carrière bij organisaties in ditzelfde vakgebied? Bekijk hieronder de gerelateerde vacatures en vind de perfecte match voor jou!
Top vacature
Oodit B.V.
In overleg
Medior, Senior
Amsterdam
Jouw werk is een combinatie van strategisch advies, technische expertise en commerciële scherpzinnigheid. Je zult werken aan een breed scala aan activiteiten
Top vacature
Finalyse
Marktconform
Senior
Amsterdam
We zijn op zoek naar ambitieuze en toegewijde senior advisor(s) op het gebied van kredietrisicokwantificatie: kredietmodellering (IRB), modelvalidering, economic capital, stress testing, credit pricing enz.
Top vacature
Deloitte
Marktconform
Medior
Amsterdam
Als Manager Workforce Transformation bij Deloitte ondersteun je financiële instellingen bij het ontwikkelen en implementeren van workforce strategieën. Je leidt projecten voor strategieontwikkeling, technologie-integratie, en vaardighedenverbetering, en speelt in op...
Top vacature
Deloitte
Marktconform
Senior
Amsterdam
Help klanten in de Publieke sector met het transformeren van hun organisatie om strategische ambities te realiseren. Bij Deloitte.